miercuri, 15 octombrie 2008

CFR 2-Poli Timisoara

Primul meu meci vazut pe stadion. Si spre mandria mea vreau sa mentionez ca nu spargeam samanta. Primele impresii:
-terenul e mult mai mare decat pare la televizor... este mult prea lat;
-jucatorii sunt mult mai scunzi decat la televizor;
-sportul national pe stadion este spartul semintei, mult dupa vine fotbalul;
-pe stadion nu are rost sa astepti vizionarea reluarilor... pentru ca ele nu vor veni;
-arbitrii de centru au un mod isteric de amuzant de a fugii cu spatele;
-trebuie sa te uiti in permanenta la ce se intampla pe teren pentru ca, dupa cum am spus mai sus, astepti in zadar o reluare;
-replicile verbale dintre galerii sunt relativ amuzante;
-strigatele din tribuna spre banca tehnica si spre jucatori sunt genial de amuzante;
Asa... Scorul la pauza a fost un 0-0 perfect meritat de CFR 2 (echipa a doua a CFR Cluj care joaca in divizia C). Poli juca precum niste cizme gaurite... la orice fault de vina era Alexa (chiar daca era in cealalta parte a terenului) "Da-i galben lui Alexa":))
In minutul 90 scorul era tot 0-0 (pentru CFR 2)... 4 minute de prelungiri... minutul 92, sau ceva, o marcat poli... spre dezamagirea mea lumea parasea deja stadionul "Da idioti mai sunte-ti". Pacat, ca au jucat foarte bine... Mai ales Attila...